Sam zakup tableta to dopiero początek samej przygody w Cyfrowym Świecie . Gdy mija pierwsza fascynacja nowym sprzętem szybko okazuje się ,że potrzebujesz nowego rysika , ładowarki samochodowej  czy stosownego etui.  Jakie akcesoria do tabletu wybrać podpowiemy poniżej.

Etui z klawiaturą do tabletu

Na rynku jest duży  wybór toreb i etui do popularnych modeli tabletów w cenie od kilkunastu do kilkuset złotych. Te tanie wykonane   najczęściej z  neoprenu w cenie już kilkunastu złotych uchronią twój tablet wyłącznie od zadrapania czy zarysowania w czasie  transportu. Nie zapewnią jednak  ochrony podczas pracy czy przewozu  w przeładowanej walizce.
Dużo lepszym rozwiązaniem są pokrowce i etui  z klawiaturą do tabletu w formie notesu czy książki , pozwalające także na  umieszczenie tabletu w odpowiedniej do pracy pozycji na stole . Często mają  możliwość regulacji kąta pochylenia.
Dostępne są albo w wersji przeznaczonej  do konkretnego modelu np. Samsung Galaxy Tab 2 czy Ipod Mini albo  w wersji uniwersalnej z regulowaną szerokością zacisków podtrzymujących.
Mogą być wykonane z  tworzywa PCV , skóry naturalnej lub ekologicznej.
Ceny takiego akcesoria do tabletu zaczynają  się od 40 złotych , ale  markowe produkty rzadko są tańsze niż 100 złotych. Jednak warto pokusić się na taki większy wydatek z uwagi na często zdecydowanie wyższą jakość użytego materiału oraz większą trwałość. Bardzo często możemy spotkać takie etui z  klawiaturą do tabletu.  Wówczas poza kontrolą wielkości oraz formatu ekranu (panoramiczny czy standardowy) zwrócić uwagę na zastosowaną wtyczkę  .
Na rynku dostępne są klawiatury z wtykiem USB , mini i micro USB.  Dokładnie sprawdź jakiego w jakie złącze USB wyposażony jest twój tablet.

Kabel z interfejsem OTG

Interfejs OTG umożliwia wykorzystać urządzenie z pamięcią masową USB (które zwyczajowo pracuje w trybie Slave  jak np. tablet) do pracy zarówno w obu trybach Master jak i Slave.Standard  USB OTG wykorzystuje  wiele dzisiejszych smartfonów i tabletów, które właśnie przez podłączenie za pomocą tego kabla OTG, możecie bezpośrednio do swojego tableta podłączyć pamięć USB, mysz, klawiaturę i inne urządzenia USB Slave.

Folia ochronna na ekran

Nie w każdym tablecie zastosowano ekran wykonany w technologii Gorilla Glass zapobiegający powstaniu denerwujących zadrapań i rys. Jest to domena wyłącznie najdroższych urządzeń jak tablety Apple Ipod , czy Samsung Galaxy .Aby zapobiec temu problemowi w tańszych urządzeniach można dokupić specjalną  folia chroniąca ekran tableta przed zarysowaniem. . Regeneruje porysowane ekrany, chroni przed brudem (ma własności bakteriobójcze) oraz poprawia kontrast ekranu. Dzięki dodatkowej warstwie kleju silikonowego jej aplikacja jest wyjątkowo łatwa. Folie ochronne dostępne w różnych wielkościach i cenach.

Rysik do tabletu

Do obsługi tabletu wyposażonego w ekran pojemnościowy Wymagany jest specjalny rysik pojemnościowy. Zwykłe rysiki od nawigacji , klawiatur oporowych czy wreszcie zwykły ołówek nie działają. Dostępne są w różnych wielkościach i kolorach w cenie już od kilkunastu złotych.