Dla wielu użytkowników, którzy kupując aparat cyfrowy z myślą o szybkości oraz wygodzie korzystania najlepszym rozwiązaniem jest aparat kompaktowy. Ergonomia to wygoda korzystania ze sprzętu. Istotna jest zwłaszcza wtedy, gdy z aparatu zamierzamy korzystać często, ale nie „zawodowo”.

Jak typ aparatu kompaktowego warto kupić?

Tanie aparaty kompaktowe w sklepach internetowych,

Z zasady dość trudno połączyć w jednym aparacie kompaktowym wszystkie najlepsze funkcje i możliwości. Wszystko zależy jednak od jego ceny. Jak łatwo się domyślić, tanie aparaty dostępne w sklepach z reguły są nieco uboższe w funkcje, możliwości i same parametry.

Dziś jednak fotografia cyfrowa dostępna jest dla każdego, bez względu na grubość, czy zasobność jego portfela.

Dlatego w zależności od swoich potrzeb należy wybierać taki aparat kompaktowy , który spełnią nasze wymagania w zakresie jakości fotografii. Wśród aparatów kompaktowych można wyróżnić te aparaty cyfrowe w sklepie, które przeznaczone są zwłaszcza dla amatorów, jak i te bardziej zaawansowane.

Ta grupa posiada także liczne akcesoria do aparatów cyfrowych, pozwalające wyciągnąć nieco więcej z możliwości konkretnego sprzętu fotograficznego.

Tutaj znajdziecie Państwo pełną wersję poradnika   „Jaki aparat cyfrowy kupić ?

 

 jaki aparat cyfrowy

Jakie parametry ma posiadać aparat kompaktowy?

Pod względem parametrów i możliwości aparatów kompaktowych, najczęściej pod uwagę brane są takie elementy, jak chociażby rozdzielczość matrycy. Jest ona podawana w megapikselach – Mpx.

Megapiksele to nic innego jako liczba światłoczułych komórek na matrycy aparatu. Przy wyborze kompaktu warto kierować się jednak nie tylko liczbą megapikseli, ale również czułością ISO, która określa zakres, w jakim czuła jest matryca aparatu.

Dobry wyborem w sklepie  internetowym będą także aparaty cyfrowe , których wyświetlacz zbudowany jest w oparciu o technologię TFT lub LTPS-TFT (oszczędność energii).

Kupując konkretny aparat kompaktowy nie bez znaczenia jest również funkcjonalność – czyli np. tryby ekspozycji, programy tematyczne, efekty barw, balans bieli czy zdjęcia seryjne. Dla kupujących znaczenie powinno mieć również wyposażenie, które oferują kompaktowe aparaty cyfrowe online. Chodzi w tym względzie przede wszystkim o wartość cyfrowego zoomu, stabilizację obrazu, pomiar światła, lampę błyskową, filmowanie, wizjer etc.