Do czego służy kierowcy rejestrator drogowy?

Ostatnio bardzo popularne stało się nagrywanie filmów zza szyby samochodu.
Wszystko za sprawą mocno spadających cen rejestratorów samochodowych, które w promocji możemy kupić już od 69 złotych. I rejestrator samochodowy to już nie tylko zabawka, ale poważny sprzęt który może nam pomóc w trudnej sytuacji na drodze.
Film zrobiony za pomocą rejestratora może zostać wykorzystany w czasie ustaleń przyczyny ewentualnego wypadku.

Czasami trudno jednoznacznie określić co zaszło na drodze, niekiedy zeznania świadków są sprzeczne lub niekompletne. Nagranie zdarzenia jednak nie pozostawi wątpliwości kiedy ktoś bezprawnie zajedzie nam drogę. Wideo rejestrator może okazać się pomocny także w sytuacji bezpodstawnego wystawienia mandatu.

Poza tym możemy nagrać trasę, którą jechaliśmy rekreacyjnie, mało tego możemy ją odtworzyć i zastanowić się nad ewentualnymi popełnionymi podczas kierowania samochodem błędami, co pomoże nam je w przyszłości wyeliminować.

 

Rejestrator samochodowy – jaka rozdzielczość?

Aby nagrania z kamery zainstalowanej we wnętrzu naszego samochodu mogły być dla nas pomocne koniecznie trzeba pamiętać, żeby wybrać urządzenie o odpowiedniej rozdzielczości.

Zbyt niska rozdzielczość nie pozwoli nam np. podczas złej pogody poprawnie  odczytać numerów tablic rejestracyjnych nagrywanego pojazdu, co znacznie osłabi nagrany do celów dowodowych materiał .

 

Jeśli chcielibyśmy jednak nagrywać w jakości full HD to musimy pamiętać o tym żeby wyposażyć urządzenie w odpowiedniej wielkości pamięć,a najlepiej aby obsługiwało ono zewnętrzną kartę SD. I musi to być karta pamięci o pojemności 32GB lub jeszcze większej.

Większość modeli ma funkcje zapisu w tzw. pętli.

Oznacza to, że urządzenie zapisując nowe pliki automatycznie kasuje najstarsze nagrania. Ma to ogromną zaletę, ponieważ nigdy nie zdarzy się sytuacja w której zabraknie nam pamięci na sfilmowanie jakiegoś ciekawego zdarzenia.

Trzeba jednak pamiętać o kopiowaniu ważnych dla nas nagrań na inny nośnik, aby przypadkowo ich nie utracić.

 

Wybór rejestratora samochodowego – pozostałe funkcje

Wybierając rejestrator drogowy, który zainstalujemy w naszym aucie warto zwrócić także uwagę na kąt nagrywania.

Generalnie im większy tym lepszy.

Większość tego typu urządzeń posiada kąt 120° jednak można znaleźć także modele o kącie 150°.

Niektóre kamery samochodowe wyposażone są dodatkowo w czujnik ruchu. Dzięki niemu nie trzeba pamiętać, wsiadając do samochodu o jej uruchomieniu.

Urządzenie również samo się wyłączy kiedy się zatrzymamy i automatycznie wznowi swoja pracę kiedy ruszymy. Zacznie działać także kiedy nasze auto zostanie uderzone na parkingu.

 

Na zakupy rejestratorów i nawigacji samochodowych

zapraszamy do naszego sklepu internetowego techsat24.pl