Obecnie internetowi sprzedawcy nieustannie poszukuje nowatorskich sposobów, które będą w stanie realnie zwiększyć ich sprzedaż. Wśród możliwych rozwiązań znajdujemy mnóstwo potencjalnych i realnych możliwości. Tą, która od pewnego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem jest technika packshot.

Co to jest packshot ?

Zdjęcia packshotem to nic innego jak wykonywanie serii pojedynczych fotografii – najczęściej 24 , 32 lub 48 zdjęć. Najczęściej przyjmuje ona postać interaktywnych prezentacji, które dają możliwość oglądania produktów w pełnym widoku 360 stopni.

zdjęcia packshotem

 

Packshoty z reguły są wykorzystywane w branży reklamowej – a głównie w sprzedaży za pośrednictwem Internetu. Dlaczego? Oferowanie produktów za pośrednictwem sieci ma jedną zasadniczą wadę – klient nie ma okazji dokładnego obejrzenia przedmiotu, co często skutkuje zwrotami lub wymianą zakupionego towaru.

Zmieniło się to w momencie, w którym pojawiły się zdjęcia 360 stopni. Wykonane przy użyciu tej techniki fotografie charakteryzują się jednolitym tłem (często dodatkowo poprawianym za pomocą dodatkowego oprogramowania), które najlepiej przyczynia się do odpowiedniej, eleganckiej i efektownej prezentacji danego obiektu.

Co jest najważniejsze w zdjęciach packshotem ?

Zdjęcia 3D mają przede wszystkim możliwie najwierniej oddawać kształt, wielkość, fakturę oraz wszystkie pozostałe cechy fizyczne fotografowanego przedmiotu. Oczywiście kluczowa jest sama estetyka zdjęcia, która winna stać na najwyższym poziomie. Jak się bowiem okazuje zdjęcia packshotem są w stanie sprawić, że fotografowany obiekt będzie wyglądać na wyjątkowo atrakcyjny, niekiedy wręcz ekskluzywny. Kluczem do sukcesu tego typu fotografii jest po pierwsze odpowiedni sprzęt, a po drugie same umiejętności osoby, która zajmuje się ich wykonaniem.

Finalny efekt pracy , w postaci prezentacji 3D, umieszczanej na stronach sklepu internetowego, czy w katalogach produktów to przedstawienie danego produktu z każdej perspektywy. Oczywiście dla maksymalizacji efektu sklepy zazwyczaj oferują prezentacje w 360 stopniach dla wszystkich sprzedawanych produktów.