Pojawienie się kamer do sportów ekstremalnych zdecydowanie zmieniło o nich opinie amatorów.

Do niedawna sporty ekstremalne zarezerwowane były przede wszystkim dla osób posiadających specjalne uprawienia oraz sprzęt do ich uprawiania. Dziś sportowcem ekstremalnym może być praktycznie każdy komu tylko nie brakuje odwagi oraz poczucia pasji do danego sportu. Sportem ekstremalnym może być zarówno wyczynowa jazda na motorze czy rowerze jak i wymagające więcej umiejętności oraz odpowiedniego przygotowania, skakanie z spadochronu. Oczywiście celowo podaliśmy te dwie jakże różne dyscypliny, aby ukazać jak jeszcze wiele sportów ekstremalnych może znajdować się po między tymi dwoma dyscyplinami.

Wracając do sedna tego artykuły jednym z najnowszych trendów uprawiania sportów tego rodzaju, jest kamerownie swoich wyczynów z zupełnie nowej perspektywy, a mianowicie z pozycji samego sportowca. Do tego niezbędna staje się kamera sportowa Overmax.

Kamera do sportów ekstremalnych – jaka?

Do tej pory pozostawało nam oglądanie filmików kaperowanych z boku. O ile dzięki nim łatwo było zaobserwować technikę stosowaną przez sportowca, o ile z pewnością nie oddawały one uczuć jakie towarzyszą podczas wykonywania konkretnej rewolucji. Trudniej też było analizować własne błędy podczas jazdy czy też lotu, kiedy się widzi wszystko z pozycji obserwatora.

 kamerasportowaKamera do sportów ekstremalnych

Kamerki do sportów ekstremalnych zdecydowanie odmieniły oblicze upamiętniania ekstremalnych rewolucji. Stały się one doskonałym materiałem do nauki dla osób chcących opanować konkretną technikę. Kamerkę umieszcza się na kasku lub też kierownicy roweru, motocykla czy też quada. Chcąc sobie sprawić urządzenie tego typu powinniśmy swoje poszukiwania ograniczając je tylko do działów ze sprzętem stricte do sportów ekstremalnych. Dlaczego nie możemy zakupić dla siebie sprzętu do zwykłych sportów, który jest tańszy? Oczywiście możemy takowy kupić, ale możemy być pewni, że podczas jazdy jaką wykonujemy kamerka tego rodzaju posłuży nam najwyżej przez kilka zjazdów, będzie to więc zbyteczny wydatek. Kamerki do sportów wyczynowych są znacznie trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia jakie mogą zostać spowodowane podczas upadków.