Dzisiejszy rozwój techniczny sprawia, że osoby nie śledzące na bieżąco nowinek ze świata techniki mogą poczuć się w nich nieco zagubione. Dzisiejsze osiągnięcia sprawiają, że każdy niezależnie od swoich zainteresowań znajdzie wśród nich coś dla siebie. Osiągnięcia techniki z dziedziny elektroniki nie pozostawiają z pustymi rękami nawet sportowców.

Kamera sportowa czy aparat cyfrowy - co wybrać

Po co nagrywamy?

Wielu sportowców nagrywa swoje wyczyny z wielu przyczyn. Jedni robią to dla niesamowitych widoków takich jakie towarzyszą nurkowaniu, powietrznym akrobacjom podczas skakania ze spadochronem, czy też w czasie odbywania górskich wędrówek na rowerze czy też pieszo. Jeszcze inni, marzą o osiągnięciu perfekcji w wykonywaniu trików i rewolucji na motorze, rowerze, rolkach czy innym sprzęcie. W końcu ostatnia grupa sportowców kamerujących swoje wyczyny, pragnie się podzielić nimi z przyjaciółmi oraz bliskimi. Niezależnie od tego w jakim celu nagrywamy filmy podczas sportowych zmagań do tego celu możemy wykorzystać zwyczajny aparat cyfrowy lub też kamerę sportową. Który z tych sprzętów warto jest wybrać tak naprawdę?

Kamera sportowa czy aparat cyfrowy - co wybrać

Aparat czy kamera sportowa?

Wybór jest znacznie prostszy niż by się mogło wydawać. Aparat cyfrowy wymaga trzymania go w rękach podczas kręcenia filmu. O ile nie jest to zbyt skomplikowane podczas pieszej wycieczki, o tyle w przypadku jazdy na motorze czy też rowerze, może to stanowić pewien problem. Kamerkę sportową natomiast z powodzeniem umieścić można zarówno na kasku, ramieniu, ramie roweru lub też na piersiach. Miejsce przymocowania kamerki zależne jest od rodzaju nagranego obrazu chcemy uzyskać. Podczas jazdy, obie nasze ręce są wolne co sprawia, że jazda jest znacznie bezpieczniejsza i bardziej efektowna. Kolejną zaletą kamerki sportowej jest fakt, iż jest to urządzenie bardzo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, które mógłby spowodować upadek. Skoro jest to urządzenie używane w różnych warunkach, wszystkie kamerki tego rodzaju są odporne na zawilgocenie a nawet możliwe jest zanurzenie się z nimi w wodzie.

Kamera sportowa czy aparat cyfrowy? Wybór tak naprawdę zależy od Was. Napiszcie w komentarzu co według Was jest lepsze!

Kamery sportowe dla rowerzystów i nie tylko znajdziesz tu!