Tablety na stałe wpisały się w naszą cyfrową rzeczywistość. Są obecne wszędzie w domu, w szkole czy w pracy. Dziś już trudno nam sobie wyobrazić życie  bez tych elektronicznych przyjaciół. Niewielu z nas jednak zdaje się pamiętać, że tak naprawdę pojawiły się na rynku dopiero 2 lata temu. Co sprawiło, że ekspansja tabletów nastąpiła tak szybko? Jednym słowem dlaczego kupić tablet?

Dlaczego kupić tablet – 10 powodów:

 

  1. Mobilność i poręczność – nieoceniony atut w samochodzie, kawiarni, drodze do szkoły , czy na wakacjach. Nie potrzebują do pracy żadnych dodatkowych urządzeń jak myszka , czy klawiatura , a dzięki coraz mocniejszym bateriom umożliwiają pracę bez doładowania nawet do 8 godzin.
  2. Duża moc obliczeniowa. Współczesne tablety wyposażone są w mocne 2  lub 4 rdzeniowe procesory z zegarami 1,6 GHz , co sprawia,że mają moc obliczeniową niewiele mniejszą niż przenośne komputery
  3. Stały dostęp do internetu – dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi zapewnia prawie nieograniczony dostęp do internetu wszędzie tam , gdzie może połączyć się z routerem lub hot spotem np: w domu, szkole, czy na uczelni. W miejscach , gdzie nie możesz liczyć na zasięg sieci Wi-Fi skorzystaj z wbudowanego lub zewnętrznego modemu 3G z dostępem poprzez sieć Playa, Orange, T Mobile lub Plusa. Niektóre modele pozwalają na skorzystanie z bezpłatnej w całej Polsce sieci Aero
  4. Szeroka gama akcesoriów do tableta. Dodatkowa klawiatura, etui , rysik pojemnościowy czy myszka – wszystkie te akcesoria możecie Państwo kupić i wykorzystać w swoim urządzeniu.
  5. Dostęp do portali społecznościowych . Pozostajesz cały czas w łączności ze swoimi znajomymi z Facebooka, Twittera czy Google Plus.
  6. Dostęp do poczty elektronicznej . Tablet umożliwi Państwu dostęp do poczty elektronicznej niezależnie od miejsca pobytu . Łatwo możecie skonfigurować swoją skrzynkę pocztową niezależnie od tego czy korzystacie z Gmaila czy Yahoo.
  7. Zaawansowane multimedia – obejrzyj film , posłuchaj muzyki ,kup i przeczytaj nową książkę czy wreszcie zagraj w ulubione gry – to wszystko jest dostępne za dotknięciem palca. To jeden z głównych powodów podawanych przez klientów pytanych dlaczego kupić tablet.
  8. Nawigacja samochodowa GPS. Część nowych modeli tabletów zostało wyposażonych w moduł GPS, który umożliwia wykorzystanie tabletu jako nawigacji satelitarnej GPS w samochodzie. Dodatkowo łatwość zakupu mapy do nawigacji pod system Android przesądza o wykorzystaniu tabletu w samochodzie.
  9. Stały kontakt – dzięki połączeniu modemu 3G możemy wykorzystywać tablet jak telefon komórkowy pozostając cały czas w kontakcie głosowym. To również doskonałe urządzenie do wideokonferencji czy rozmów na Skypie.
  10. Wbudowany odbiornik telewizyjny DVB-T . Pewna gama nowych modeli została wyposażona we wbudowane odbiorniki telewizji cyfrowej naziemnej DVB-T oraz dekoder MPEG 4. Dzięki temu cy to w podróży czy domu możesz na tablecie obejrzeć Wiadomości, czy ostatni odcinek swojego ulubionego serialu.