Czy fanatyk gier potrzebuje bardzo mocnego i drogiego laptopa ? Tak i nie. Zależy to od tego, w jakie gry zamierza na nim grywać. Jeśli są to proste gry typu pasjans, czy karty, lub jest miłośnikiem gier poprzez internet to w zupełności wystarczy mu prosty i tani laptop dostępny w sklepach internetowych z laptopami.
Sprawa się jednak zdecydowanie komplikuje , gdy jest on miłośnikiem najnowszych gier akcji typu Diablo III, Battlefield IV .
W tym przypadki by zapewnić wysoki i płynny poziom animacji3D w grze , bez zatrzymań i pixeli , jego laptop dla gracza musi być odpowiednio mocny i wydajny. Odpowiednio mocny procesor i wydajna kartę graficzną to podstawa dobrze skrojonego laptopa dla gracza. W parze z tym gracze najczęściej wybierają także odpowiednio duży minimum 15,6 calowy ekran z rozdzielczością Full HD 1920×1080. Problem mobilności w przypadku laptopa dla gracza trafia na drugi plan. Głównym problemem staje się zapewnienie odpowiedniej wentylacji procesora oraz karty graficznej oraz odpowiedniej ergonomii klawiatury i touchpada , co oczywiście zwiększa wymiary i wagę samego laptopa.

Laptop dla gracza – parametry

Podstawowymi elementami na które należy zwrócić uwagę przy zakupie notebooka dla gracza są:

Procesor – im mocniejszy i bardziej wydajny … tym lepiej. Wśród tych procesorów stosowanych w laptopach , które oferują duże możliwości polecamy procesory Intel Core serii i5 lub i7

Pamięć RAM – standardową wielkością pamięci RAM jest obecnie 4, 6 l. Wszystkie one może i są wystarczające na dzień dzisiejszy, ale na pewno nie są dobrym wyborem z myślą o przyszłości. Dlatego najlepiej wybierać modele, które posiadają 8 lub nawet 16GB RAMu.

Karta graficzna – najważniejszy element laptopa dla gracza. Na rynku komputerów dla graczy dominują karty graficzne firmy NVIDIA . Prym wiodą modele GeForce GTX 660M oraz GTX 675M. Jeśli chcesz kupić laptopa z grafiką firmy AMD weź pod lupę modele Radeon HD 6990M oraz HD 7970M . Wszystkie e z pamięcią RAM przynajmniej 2 GB , .

Matryca – komfort pracy i wysokie wrażenia z gry zapewnią dopiero ekrany o przekątnej 15,6 cala lub większej. Pokuś się o zakup tej o rozdzielczości Full HD bo warto.

Notebook dla gracza

Dobrze dobrane podzespoły laptopa mogą sprawić, że granie będzie przyjemnością. W przypadku sprzętu, który będzie przeznaczony głównie do grania nie ma mowy o żadnych kompromisach. Musi być sprzęt mocny i wydajny , bo tylko taki, który podoła wymaganiom aktualnych na rynku gier – a wymagania tych rosną z każdym rokiem. Laptop dla gracz można kupić w sklepie internetowym w dość szerokim zakresie cen. Wynika to z tego, że gracz jest klientem, którego dość trudno jednoznacznie zaszufladkować pod względem zasobności budżetu oraz jego oczekiwań.

Wielu producentów mając na uwadze te wymagania już produkuje specjalne, gotowe modele laptopów dla graczy – są to np : laptop Lenovo Y580 czy kultowe laptopy dla graczy firmy Alienware .

Laptopy dla graczy znajdziesz tu: https://techsat24.pl/laptopy-dla-graczy