Najlepsze aparaty Canon

 

Marka Canon jest obecna na rynku fotografii  już ponad osiemdziesiąt lat. Japoński producent zdążył zachwycić użytkowników wieloma udanymi modelami i zdobył stałą pozycję lidera. I to zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów. Canon oferuje zarówno profesjonalne lustrzanki cyfrowe , jak i tanie popularne lustrzanki dla amatorów  oraz całą gamę aparatów kompaktowych. Jakie są najlepsze aparaty Canon ? , a na które aparaty cyfrowe  Canon warto zwrócić szczególną uwagę?

Najlepsze aparaty Canon – kompakty

Aparat kompaktowy Canon A2500

 

Canon A2500 to jedno z najtańszych urządzeń Canona. Jednocześnie aparat oferuje szereg interesujących funkcji, takich jak automatyczne ustawianie parametrów zdjęcia czy wykrywanie twarzy. 16-sto megapikselowa matryca i szerokokątny obiektyw 28 mm. z 5-krotnym zoomem pozwalają na wykonania zdjęć w wysokiej jakości. W zrobieniu ostrych fotografii pomoże również cyfrowy stabilizator obrazu. Aparat pozwala też na nagrywanie filmów w jakości HD oraz zastosowanie cyfrowych filtrów, które uatrakcyjnią materiał. Urządzenie przypadnie do gustu również osobom poszukującym aparatu o ciekawej stylistyce. To wszystko czyni z modelu A2500 idealny wybór dla osób „polujących” na markowy sprzęt za niewielkie pieniądze.

 

 

Aparat kompaktowy Canon SX160

 

Canon SX160 kosztuje nieco więcej od poprzednika, ale daje proporcjonalnie większe możliwości. Urządzenie posiada matrycę 16 Mpix oraz obiektyw szerokokątny 28 mm z 16-krotnym zbliżeniem optycznym. Obraz można dodatkowo powiększyć przy pomocy zbliżenia cyfrowego. Funkcje takie, jak automatycznie rozpoznawanie sceny czy trybu stabilizacji obrazu sprawiają, że z modelem SX160 łatwo wykonać wysokiej jakości zdjęcia, nie posiadając wiedzy fotograficznej.

 

Lustrzanki cyfrowe Canon

 

Lustrzanka Canon EOS 70D

 

Wśród profesjonalnych rozwiązań na uwagę zasługuje natomiast Canon EOS 70D. Aparat jest wygodny w użyciu, dzięki ergonomicznej obudowie, dotykowemu i obrotowemu ekranowi LCD oraz szerokich możliwościach konfiguracyjnych. Urządzenie posiada też wbudowany moduł Wi-Fi. Profesjonaliści docenią jednak przede wszystkim doskonałą jakość zdjęć. EOS 70D proponuje użytkownikowi matrycę o rozdzielczości 20,2 Mpix i pozwala na wykonanie dobrych zdjęć słabo oświetlonych obiektów, dzięki wysokiej czułości ISO.