Najlepsze aparaty cyfrowe Nikon

Nikon to marka uznana marka na rynku fotografii cyfrowej. Króluje zarówno wśród fotografików -amatorów, jak i profesjonalistów. Jednym i drugim japoński producent proponuje wysokiej jakości aparaty cyfrowe dostosowane do ich jakże różnych potrzeb i wymagań . Jakie są najlepsze aparaty cyfrowe Nikon ? A na  które aparaty cyfrowe  Nikon warto zwrócić szczególną uwagę? Wszystko zależy od budżetu przeznaczonego na zakup i sposobu wykorzystania urządzenia.

Najlepsze aparaty Nikon – kompakty

 

Aparat kompaktowy Nikon S6300

Nikon S6300 to wysokiej jakości sprzęt dla nieprofesjonalnego odbiorcy. Aparat pozwala na wykonanie doskonałych zdjęć, dzięki 16-sto mega pikselowej matrycy, wysokiej klasy procesorowi obrazu i szerokokątnemu obiektywowi Nikkor. Urządzenie pozwala na 10-cio krotne zbliżenie optyczne. Model S6300 może również nagrywać filmy w jakości full HD. Dodatkowo aparat jest łatwy w obsłudze i pozwala na zastosowanie ciekawych filtrów cyfrowych. Urządzenie docenią też fani niebanalnej stylistyki. Nikon S6300 zdecydowanie wyróżnia się designem wśród aparatów konkurencji.

Aparat kompaktowy Nikon Coolpix L830

Nikon Coolpix L830 to idealny wybór dla ambitnych amatorów. Urządzenie łapie obraz za pomocą szerokokątnego obiektywu z 16-sto krotnym zoomem optycznym i matrycy 16,1 Mpix. Oznacza to możliwość wykonania bardzo ostrych zdjęć nawet z dużej odległości. Model L830 posiada również szereg rozwiązań zapobiegających rozmyciu zdjęcia w efekcie poruszenia aparatem czy ruchu fotografowanego obiektu. Parametry zdjęcia mogą być automatycznie regulowane. Użytecznym dodatkiem jest także funkcja wykrywania mrugnięcia czy uśmiechu.

 

Lustrzanki cyfrowe NikonLustrzanka Nikon D7100

Lustrzanka Nikon D3200

Jeśli właśnie zaczynasz przygodę z profesjonalną fotografią, Nikon D3200 będzie doskonałym wyborem. Dlaczego ten aparat jest polecany właśnie początkującym fotografom? Ponieważ daje możliwości bardzo zbliżone do sprzętów z najwyższej półki, a jednocześnie jest dostępny w atrakcyjnej cenie. Urządzenie oferuje m.in. matrycę o rozdzielczości 24,7 Mpix, możliwość wykonywania zdjęć w formacie RAW oraz wysoką czułość ISO.