Co to jest smartfon

Czym tak naprawdę jest smartfon? To przenośnie urządzenie mobilne, które łączy w sobie funkcje zarówno tradycyjnego telefonu jak i kieszonkowego komputera osobistego. Pierwsze smartfony powstały pod koniec lat 90tych. Obecnie urządzeń tych można używać nie tylko w podstawowych celach jakimi jest nawiązywanie połączeń i wysyłanie wiadomości tekstowych.

sierpień 11th, 2016|Dla domu, Nowe technologie|

Aparat cyfrowy w smartfonie

Smartfony, z których korzysta większość osób, to nie tylko podstawowe funkcje takie jak nawiązywanie połączeń, wysyłania i odbieranie wiadomości tekstowych, przeglądanie zasobów internetowych czy też korzystanie z gier. Każdy ze smartfonów jest także wyposażony w aparat cyfrowy. Różne parametry matrycy, w zależności od modelu jakie wybieramy.

Niezmiennym jednakże jest, iż aparat cyfrowy w smartfonie nikogo już nie dziwi. Poza tym niejednokrotnie daje on porównywalne możliwości co do jakości i edycji wykonywanych zdjęć jak tradycyjny aparat kompaktowy. I jest jeszcze jedna, chyba największa zaleta tegoż elementu. Aparat cyfrowy w smartfonie, jest z nami zawsze i wszędzie.

Mając przy sobie telefon, mamy aparat, który pomaga uwiecznić warte uwagi chwile i nie trzeba do tego nosić ze sobą ciężkiego i dużo większego, tradycyjnego aparatu. Jest to znacząca przewaga, nawet jeśli pod względem jakości matrycy czy też optyki, może mu wiele brakować do aparatu kompaktowego.
Nie w każdym telefonie aparat fotograficzny spełnia swoje zadania. To na co należy zwracać uwagę to nie tylko rozdzielczość matrycy. Dużo ważniejsze od liczby megapikseli jest lampa błyskowa, autofokus a także marka dostawcy optyki, który został zastosowany w module fotograficznym. Jeśli chcemy wybrać smartfon, który zaoferuje również dobre pod względem jakości zdjęcia, warto zapoznać się z próbnymi fotografiami, jakie wykonuje dany model telefonu. Możliwość porównania jakości zdjęć wykonanych różnymi modelami, może być bardzo pomocna  przy wyborze konkretnego aparatu telefonicznego.
Aparat fotograficzny to bardzo wygodna opcja, dla tych którzy lubią robić zdjęcia ale nie przepadają za noszeniem dużo większego i cięższego tradycyjnego aparatu cyfrowego. Ponadto smartfony wyposażone są w programy i aplikacje, które umożliwiają edycję już zrobionych zdjęć. To fajny i ciekawy sposób, na wykonanie i urozmaicenie nawet prostego zdjęcia. Smartfony oferują pełną gamę opcji pozwalających na nawet najbardziej wyszukaną edycję.

sierpień 8th, 2016|Nowe technologie|

Jaką wielkość laptopa wybrać ?

  Aktualnie na rynku w ofertach sklepów internetowych znajdziecie laptopy w wielu różnych wielkościach. od maleńkich netbooków z ekranami o rozmiarze 10 cali, z łatwością mieszczących się w damskiej torebce, czy małej aktówce, aż do (dużych 17 calowych urządzeń, które z uwagi na wielkość ekranu oraz gabaryt trudno nazwać przenośnymi.

czerwiec 2nd, 2014|Nowe technologie|

Pobierz za darmo !!