Wielu z nas  żyje w ciągłym biegu. Ciągła praca od rana do wieczora, wyjazdy służbowe, własne pasje i czas poświęcany rodzinie sprawiają, że nie pozostaje nam zbyt wiele czasu na pozostałe czynności życiowe, szczególnie zakupy, w tym te dokonywane poprzez internet.

To właśnie w tym segmencie często  musimy się zadowolić jedynie urządzeniami mobilnymi, z którymi praktycznie dziś się nie rozstajemy.

Telefon komórkowy, smartfon czy tablet to często jedyne urządzenia w zasięgu wciąż zabieganego człowieka.
Do tej pory technika nie pozwalała na przeglądanie ofert w formie prezentacji 3D czy prezentacji obrotowych 360 stopni na urządzeniach mobilnych. Jednak i to uległo zmianie.
Strony internetowe projektowane na urządzenia przenośne ewoluują do tego stopnia, że są już te prezentacje w wstanie wyświetlać na ekranie komórki, smartfona lub tabletu.
Dlatego właśnie potencjalny klient ma przed sobą pełnowymiarowy przedmiot z wszystkimi dostępnymi  detalami i może się z nim gruntownie zapoznać.

Wygląd, kolor, funkcjonalność czy cechy użytkowe przestają być tajemnicą. Wszystkie je możemy „dotknąć” czy nawet „poczuć” na małym ekranie swojego smartfona czy tabletu.

Prezentacje obrotowe na stronach sklepów internetowych wykonanych w wersji mobilnej RWD, jeśli te zostały tylko prawidłowo wykonane  zapewniają każdemu optymalne zapoznanie się ze znajdującymi się tam przedmiotami , przez co możemy samodzielnie i dokładnie go obejrzeć i odpowiedzieć sobie na wszystkie wątpliwości nie angażując w ten proces bezpośredniego sprzedawcy.

Strony mobilne nie powinny w tym przedmiocie ograniczać użytkownika w żadnym stopniu.

Dlatego każdy ceniący się właściciel witryny internetowej, a w szczególności sklepu
internetowego stara się udostępnić klientom i wszystkim użytkownikom urządzeń mobilnych taką wersję swojej strony, aby możliwe było wyświetlanie wszystkich detali włącznie z obrotowymi prezentacjami 3D.