Od samego momentu premiery tych tabletów na rynku z racji stosunkowo niewysokich cen i ogromnej funkcjonalności stały się one dość popularnym prezentem. Tablet na prezent to dość popularna myśl w głowach tysięcy rodziców, opiekunów czy chrzestnych na krótko przed zbliżającymi się świętami, urodzinami czy komunią . Na rynku wyraźnie widać rozgraniczenie na urządzenia w różnych przedziałach cenowych – od urządzeń oscylujących wokół 200- 300 złotych, aż po tablety, które kosztują 2 a nawet 3 tysiące złotych. Więc ilość możliwości jest wprost nieograniczona.

Tablet na prezent – najlepsze przykłady

Wśród urządzeń, które warte są zakupu warto polecić tablety z procesorami 2 lub cztero rdzeniowymi. Tablety Pentagram Quadra czy Tablet Lenovo Ideapad S6000 z wbudowanym modemem 3G są tu najlepszym przykładem. Aktualnie na rynku największym zainteresowaniem cieszą się tanie tablety, których cena nie przekracza 1000 złotych. I właśnie dlatego tablety Appla Ipad czy Ipad mini, choć naprawdę świetnej jakości przegrywają na naszym rodzimym rynku z modelami tańszych urządzeń. W tym segmencie rynku niepodzielnie rządzą tablety Samsung Galaxy , oraz modele Lenovo S6000 lub Lenovo Yoga.

Tani tablet na prezent w cenie do 500 złotych

Wielu z nas decyduje się także na zakup urządzeń, których cena nie przekracza 500 złotych. Niestety nie jest to najlepsza decyzja. W tej cenie pozostają do dyspozycji urządzenia z ekranami 7 , maksymalnie 8 cali najczęściej z mało wydajnymi procesorami dwurdzeniowymi , lub starsze urządzenia z większym ekranem. Najczęściej pojawiające się problemy trawiące tanie tablety to niska jakość użytego materiału, słaba wydajność procesora, czy kiepskiej jakości ekran tableta. Oczywiście są chlubne wyjątki od tej reguły, czego przykładem jest chociażby niedrogi a dość udany Lenovo A 1000, Samsung Galaxy czy np. Asus Memo Pad7.

Czy warto kupić drogi tablet ?

Z drugiej stronie mamy tablety w przedziale 1000-2000 złotych oraz te, których cena przekracza 2000 złotych. W tym segmencie nie ma już kompromisów. Duże ekrany 10 calowe z doskonałą rozdzielczością , często z wykorzystaniem technologii IPS , z mocnymi procesorami i całym mnóstwem dodatkowych jak Bluetooth czy modem 3G.
Wiele tego typu urządzeń swoją ceną jest zbliżonych do dobrej jakości laptopów. Czy zatem warto kupować tablet na prezent w granicach 2000 złotych? Zapewne tak, ale tylko pod warunkiem, że naprawdę zaspokoimy marzenie osoby, której zamierzamy go podarować. Wśród modeli, które wg specjalistów warte są swojej ceny można wymienić chociażby takie modele jak: Apple iPad 3 oraz nowsza wersja oznaczona jako iPad4.