Każdy z nas napotkał problemem słabej widoczności obrazu na ekranie tableta przy słonecznej pogodzie w miejscach nasłonecznionych. Nieraz także zauważamy znaczące pogorszenie jakości obrazu i pomieszanie kolorów podczas oglądania tabletu w grupie kilku osób, lub pod złym kątem. Przyczyną tego zjawiska są słabej jakości ekrany tabletów wykonywane w technologii TN. Jak rozwiązać ten problem? kupować tablety z matrycą IPS

Tablety z matrycą IPS – zalety

Jeżeli na zakup tableta w sklepie internetowym możesz wydać więcej pieniędzy , warto zdecydować się na kupno tabletu Overmax z matrycą IPS. Dlaczego? Matryca wykonana w technologii IPS to znaczący postęp w dziedzinie wyświetlania obrazu. To najbardziej doskonały wyświetlacz zarówno w tablecie jak i w monitorze komputerowym. Jedyną wadą jest nieco wyższa cena takiego tabletu.

Co charakteryzuje się tablety z matrycą IPS?

Działanie ekranów tabletów z matrycą IPS można najlepiej wyjaśnić na przykładzie oglądania filmu. Użytkownicy tanich tabletów Goclever czy tanich tabletów Pentagram , którzy siedzą po bokach ekranu mogą napotkać poważny problem podczas oglądania filmu. Jest tak również w przypadku klasycznych monitorów komputerowych LCD wykonanych w technologii TN, o równoległym rozłożeniu kryształów półprzewodnikowych.

Tanie tablety z matrycą IPS

Matryca IPS, czyli In Plane Switching to rozwiązanie, które polega na równomiernym na całym ekranie rozłożeniu kryształów. Przez to światło nie jest rozpraszane, a na wyświetlacz można patrzeć z każdej strony, bez konieczności kręcenia nim. Praca z tabletem z matryca IPS jest więc wyjątkowo dogodna i efektywna. Nawet wtedy, kiedy urządzenie jest ustawione niemal bokiem do nas.

Tablety Samsung Galaxy i Apple Ipad z matrycą IPS

Kiedy może najbardziej przydać się IPS? Najczęściej w momencie , w którym z tabletu zamierza korzystać więcej osób, np. po to, by obejrzeć film lub zajrzeć do internetu. Każda osoba, która nie znajduje się centralnie naprzeciwko ekranu będzie miała problem z kiepską i zaburzoną widocznością poszczególnych elementów. Matryca IPS w tablecie to także idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które wykorzystują tablet przy pracy. Głownie chodzi o projektantów, grafików komputerowych, czy architektów. W trakcie wykonywania tych prac nie może być mowy o jakichkolwiek przekłamaniach – czy to koloru czy kontrastu. Jeśli więc nas budżet na zakup tabletu nie jest specjalnie ograniczony, warto wybrać tablet z matrycą IPS. Coraz większa liczba uznanych producentów wyposaża swoje tablety właśnie w tego typu matryce. Dotyczy to nie tylko producentów ze ścisłej czołówki jak Apple , Samsung czy Lenovo i ich droższych modeli jak tablety Samsung Galaxy , czy tablety Apple Ipad , ale także coraz częściej urządzeń określanych mianem kategorii budżetowej.