Jakie laptopy dostępne są w sklepach internetowych

Obecnie sklepy internetowe z laptopami oferują bardzo duży wybór laptopów i notebooków różniących się między sobą wielkością samego ekranu. Od przenośnych netbooków z ekranami 10 calowymi , poprzez ultrabooki wyposażone w ekrany 13,3 oraz 14 cali oraz najbardziej popularne netbooki 15,6 cala, aż po naprawdę duże laptopy z matrycami 17,3 . Jaką wielkość laptopa wybrać i jaka jest najlepsza. To zależy… dla kogo i po co.

Laptopy w sklepie techsat24.pl

W ofercie sklepu internetowego techsat24.pl odnajdziesz wszystkie wielkości laptopów. Od najpopularniejszych klasycznych laptopów, czyli znane wszystkim matryce 13,3 oraz 14,1 cala w formacie 4:3. Od kilku lat wraz z rozpowszechnieniem się formatu HD oraz obrazu panoramicznego ich miejsce zajęły matryce 15,6 cala. W rezultacie wzrosła nieznacznie wielkość obudowy notebooka . Laptopy 15,6 cala ciągle jeszcze gwarantują wysoka mobilność sprzętu przy jednocześnie dużej wielkości obrazu.

Wielkość ekranu laptopa – jaka jest optymalna?

Wybór wielkości laptopa, powinien być określony przez cel, w jakim będzie on wykorzystywany. Małe laptopy –z ekranami rzędu 10 – 11 cali są przeznaczone dla osób często podróżujących. Dla nich bowiem najbardziej liczą się bowiem niewielki rozmiar i waga notebooka . Te o średnich rozmiarach – czyli od 11 do 14 cali, są z reguły polecane osobom, które spędzają przed ekranem laptopa dużo czasu. Fachowcy zgodnym chórem uważają , że ekran o przekątnej rzędu 14 cali, stanowi najlepsze rozwiązanie dla codziennej, często długiej pracy. Jednocześnie notebook taki jest bardziej mobilny niż większe rozmiary laptopów.

Laptopy z ekranem 17 cali

A co z dużymi laptopami – czyli od 15,6 cali wzwyż? Te są przeznaczone dla osób, które oczekujących od urządzenia doznań wizualnych. Tu często liczy się jak najwyższa jakość obrazu w formacie FHD 1920 x 1080. Na dobrym, dużym ekranie laptopa , gry, filmy a nawet same programy wyświetlają się lepiej niż na małych. Wszystko to jednak okupione jest zmniejszona mobilnością urządzenia.