Jak wszyscy wiemy jeden mały obrazek przedmiotu może powiedzieć o nim zdecydowanie więcej niż dziesiątki słów. Nawet najlepiej opisany produkt, z podkreślonymi zaletami i całą gamą danych technicznych nie powie klientowi nic, jeśli nie będzie posiadać dobrego zdjęcia ego jego najważniejsze walory. Właśnie dlatego dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się fotografia 3D.

Fotografia 3D w sklepie internetowym techsat24.pl

Wartość oraz intensywność przekazywanego obrazu dla wielu z nas ma dzisiaj zasadnicze znaczenie – głównie przy zakupie lub sprzedaży przedmiotów za pośrednictwem Internetu. Sama sprzedaż internetowa nie mogłaby zwyczajnie istnieć bez odpowiednio przygotowanej na jej potrzeby prezentacji i galerii zdjęć. Przez wiele lat w sprzedaży internetowej wykorzystywano klasyczne fotografie, które jednak nie były rozwiązaniem idealnym. Wynika to z tego, iż klasyczne zdjęcia w 2D nie są w stanie oddać rzeczywistego wyglądu oferowanych do sprzedaży przedmiotów. Szczególnie gdy musimy precyzyjnie zobaczyć szczegóły przedmiotu w przestrzeni. To często skutkuje częstymi zwrotami i wymianami towarów przez niezadowolonych z zakupu klientów. Z pomocą w rozwiązaniu tej kwestii przyszła fotografia 3D.

Fotografia produktów wykonywana w technice 3D

To dzisiaj coraz powszechniej stosowane rozwiązanie zastosowane w sprzedaży internetowej. Wykonane z użyciem packshota zdjęcia 3D dają możliwość szybkiego przygotowania prezentacji produktu , dzięki którym klient może samodzielnie swobodnie obracać, przybliżać lub oddalać przedmiot , zgodnie ze swoimi potrzebami.

Fotografia 3D w postaci prezentacji oferuje także możliwość przyjrzenia się poszczególnym detalom oglądanego przedmiotu. Stopień konwersji samych zdjęć jest tak wysoki, że niektórych detali nie zauważylibyśmy również nawet trzymając dany przedmiot w dłoniach.

 

fotografia 3D

Koszty wykonania fotografii 3D przedmiotu

Często nasi klienci obawiają się wysokich kosztów wykonania prezentacji 3D w specjalizowanej firmie. Jak się okazuje wcale niepotrzebnie. Dzięki znaczącemu postępowi technologicznemu i powszechności dostępu do nowoczesnego oprogramowania okazało się,że fotografia 3D nie stanowi to już oferty przeznaczonej wyłącznie dla najbardziej zamożnych klientów. Proste prezentacje produktów można zamówić już w cenie od 30 złotych. Zdjęcia 360 stopni są dla sprzedawców internetowych ogromną szansą na podniesienie atrakcyjności prezentacji towarów, a co za tym idzie i wielkości sprzedaży w sklepie. Nie wykorzystanie tej technologii jest zwyczajnym błędem. Bo tak naprawdę nie od dziś wiadomo,że fotografia 3D stanowi przyszłość fotografii internetowej.