Zdjęcia produktów wykonane w technice 3D mogą być bardzo przydatne dla firm i osób prywatnych w różnych sytuacjach i branżach. Dla wielu z nas wciąż stanowią one nowatorskie rozwiązanie, które u niektórych wywołuje najprawdziwsze w świecie zdziwienie. Fotografia produktowa w 3D przydaje się wszędzie tam, gdzie dany produkt wymaga bardziej dokładnej niż w przypadku klasycznych fotografii prezentacji. Jak łatwo się domyślić są to najczęściej sklepy i aukcje internetowe oraz internetowe katalogi produktów. Jednak nie tylko tam. Zdjęcia 3D coraz częściej można zobaczyć na wystawach i w muzeach, gdzie są częścią multimedialnej prezentacji.

Czy można samodzielnie wykonać zdjęcia 3D?

Oczywiście. Jest tylko jeden, dla wielu osób dość zasadniczy problem. Wysokiej jakości rozwiązania techniczne jak platformy automatyczne zintegrowane z systemami oświetlenia i tła, które pozwalają na wykonanie zdjęć w 360 stopniach kosztują kilkadziesiąt tysięcy złotych.

To jeden z kluczowych elementów całego systemu fotografii produktowej i na nim nie powinno się oszczędzać. Wysoka jakość sprzętu fotograficznego i odpowiednie oprogramowanie do montażu to gwarancja wykonania zdjęcia 360 stopni na najwyższym poziomie.

Sam sprzęt jest drogi i jego zakup na potrzeby wykonania pojedynczej prezentacji 360 stopni ,czy serii 3-5 produktów nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Lepiej powierzyć to profesjonalistom.

 

zdjęcia 3d

Oferty firm wykonujących zdjęcia 3D

Można z powodzeniem skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy takiej jak nasza , która już za kilkadziesiąt złotych za produkt wykona tę serię zdjęć dla Ciebie. Dysponujemy odpowiednim sprzętem do fotografii 3D i mamy odpowiednie doświadczenie przy przygotowaniu dziesiątek ofert produktów w naszym sklepie internetowym techsat24.pl. Właśnie z tego powodu, zdjęcia packshotem powinny być wykonywane przez specjalistów dysponujących odpowiednim sprzętem, umiejętnościami i doświadczeniem w fotografii produktowej – obrotowej.

Samo wykonanie zdjęcia 3D to dopiero początek drogi , dalsza część to umiejętność wyeksportowania całości pracy w postaci interaktywnej prezentacji, często z nałożonym logiem firmy w postaci znaku wodnego. Robi się to przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Zdjęcia 360 tylko z pozoru wydają się być proste w realizacji. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. Packshot to obecnie zupełnie odrębna dziedzina fotografii studyjnej, której wszyscy uczymy się od nowa. Potrzebny jest zarówno zmysł estetyczny samego fotografa jak i umiejętności techniczne grafika odpowiadającego za końcowy efekt.